تیرماه 1399
 
نقش آفرینی به سبک پگاه_صفحه 4
طعم آفتاب با شیرینی های یاسمین_صفحه 5
دستان معجزه گری که صلح و سلام آفرید_صفحه 6
 

 

برگزیدگان بیستمین جشن «حافظ»

برندگان بیستمین جشن حافظ  معرفی شدند، جشن حافظ طبق سالهای گذشته در دو بخش سینما و تلویزیون برگزیدگان خود را انتخاب کرد، به دلیل شیوع بیماری کرونا جشن حافظ امسال به صورت فاقد مراسم خاصی بود. 

فیلم «سرخ‌پوست» با دریافت جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد برنده جوایز اصلی بیستمین جشن حافظ شد.

فهرست کامل برگزیدگان بیستمین جشن حافظ به شرح زیر است:

بهترین فیلم

۱. درخونگاه (تهیه‌کننده: منصور سهراب‌پور)
۲. سرخپوست (تهیه‌کننده: مجید مطلبی) - برنده
۳. شبی که ماه کامل شد (تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی)
۴. طلا (تهیه‌کنندگان: رامبد جوان و محمد شایسته)
۵. قسم (تهیه‌کنندگان: الهام غفوری و جلیل شعبانی)
۶. قصر شیرین (تهیه‌کننده: رضا میرکریمی)
۷. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (تهیه‌کننده: سید محمود رضوی)
۸. جهان با من برقص (تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان)

بهترین کارگردانی

۱. نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)
۲. سیاوش اسعدی (درخونگاه)
۳. محسن تنابنده (قسم)
۴. نیما جاویدی (سرخپوست) - برنده
۵. پرویز شهبازی (طلا)
۶. رضا میرکریمی (قصر شیرین)
۷. محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)

بهترین فیلمنامه

۱. جهان با من برقص (سروش صحت و ایمان صفایی)
۲. سرخپوست (نیما جاویدی)
۳. شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی) - برنده
۴. طلا (پرویز شهبازی)
۵. قصر شیرین (محسن قرایی و محمد داوودی)
۶. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (ابراهیم امینی و حسین تراب‌نژاد

بهترین بازیگر مرد

۱. حامد بهداد (قصر شیرین)
۲. پرویز پرستویی (مطرب)
۳. هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
۴. بابک حمیدیان (مسخره‌باز)
۵. امین حیایی (درخونگاه)
۶. آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)
۷. هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد) - برنده
۸. جواد عزتی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
۹. فرامرز قریبیان (خروج)
۱۰. میلاد کی‌مرام (امیر)
۱۱. نوید محمدزاده (سرخپوست) - برنده
۱۲. علی نصیریان (مسخره‌باز)

بهترین بازیگر زن

۱. مهناز افشار (قسم)
۲. پری ناز ایزدیار (سرخپوست)
۳. پانته‌آ پناهی‌ها (درخونگاه)
۴. ندا جبرائیلی (کارت پرواز)
۵. نگار جواهریان (طلا)
۶. سحر دولتشاهی (امیر)
۷. الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد) - برنده
۸. ژیلا شاهی (قصر شیرین)
۹. ژاله صامتی (درخونگاه) - برنده
۱۰. فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)
۱۱. بهنوش طباطبایی (ماجرای نیمروز ۲: رد خون)
۱۲. الهام کردا (به دنیا آمدن)

بهترین موسیقی متن

۱. آخرین داستان (کریستف رضاعی) - برنده
۲. بی‌وزنی (پیام آزادی)
۳. درخونگاه (فرزین قره‌گوزلو)
۴. سرخپوست (رامین کوشا)
۵. شبی که ماه کامل شد (مسعود سخاوت‌دوست)
۶. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (حبیب خزایی‌فر)

 بهترین تدوین

۱. سرخپوست (عماد خدابخش)
۲. شبی که ماه کامل شد (حمید نجفی‌راد) - برنده
۳. طلا (پرویز شهبازی)
۴. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (محمد نجاریان)
۵. مسخره‌باز (هایده صفی‌یاری)
۶. قسم (خشایار موحدیان)

 بهترین فیلمبرداری

۱. سرخپوست (هومن بهمنش)
۲. شبی که ماه کامل شد (سامان لطفیان)
۳. قسم (تورج اصلانی)
۴. قصر شیرین (مرتضی هدایی)
۵. ماجرای نیمروز ۲: رد خون (هادی بهروز)
۶. مسخره باز (علی قاضی) - برنده

نشان عباس کیارستمی

۱. بچه‌ای با جوراب قرمز (خداداد جلالی)
۲. جهان با من برقص (سروش صحت)
۳. روسی (امیرحسین ثقفی)
۴. زغال (اسماعیل منصف)
۵. کتاب آشپزی (سیاوش افشار) - برنده
۶. مسخره‌باز (همایون غنی‌زاده)

بهترین دستاورد فنی و هنری

۱. اجرای انیمیشن، «آخرین داستان» (به کارگردانی اشکان رهگذر) - برنده
۲. طراحی صدا و صداگذاری، «آخرین داستان» (علیرضا علویان)
۳. طراحی صحنه، «سرخپوست» (محسن نصرالهی)
۴. طراحی چهره‌پردازی، «شبی که ماه کامل شد» (ایمان امیدواری)
۵. طراحی جلوه‌های ویژه، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل)
۶. طراحی صحنه و لباس، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (محمدرضا شجاعی)
۷. طراحی صدا، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» (صدابرداری: هادی ساعدمحکم، صداگذاری: مهرشاد ملکوتی)
۸. طراحی جلوه‌های ویژه بصری، «مسخره‌باز» (جواد مطوری)
۹. طراحی صحنه و لباس، «مسخره‌باز» (طراحی صحنه: سهیل دانش‌اشراقی، طراحی لباس: الهام معین)
۱۰طراحی صدا، «مسخره‌باز» (صدابرداری: محمود کاشانی، صداگذاری: امیرحسین قاسمی)

***بخش تلویزیون

بهترین سریال

۱. پایتخت ۶ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
۲. ستایش ۳ (آرمان زرین‌کوب)
۳. گاندو (مجتبی امینی)
۴. مانکن (تهیه‌کننده: ایرج محمدی)
۵. نهنگ آبی (تهیه‌کننده: سعید ملکان)
۶. هیولا (تهیه‌کننده: مهران مدیری و سید مصطفی احمدی) - برنده

بهترین بازیگر زن کمدی

۱. الناز حبیبی (دوپینگ)
۲. شیلا خداداد (هیولا)
۳. گوهر خیراندیش (هیولا)
۴. ریما رامین‌فر (پایتخت ۶)
۵. نسرین نصرتی (پایتخت ۶)
۶. شبنم مقدمی (هیولا) - برنده

بهترین بازیگر مرد کمدی

۱. فرهاد اصلانی (هیولا)
۲. بهرام افشاری (پایتخت ۶)
۳. محسن تنابنده (پایتخت ۶) - برنده
۴. امیرحسین رستمی (فوق‌لیسانسه‌ها)
۵. شکیب شجره (هیولا)
۶. مهران مدیری (هیولا)

بهترین بازیگر زن درام

۱. نازنین بیاتی (مانکن)
۲. سیما تیرانداز (از یادها رفته)
۳. لیلا حاتمی (نهنگ آبی)
۴. مریلا زارعی (مانکن) - برنده
۵. پانته‌آ سیروس (بانوی سردار)
۶. نرگس محمدی (ستایش ۳)

بهترین بازیگر مرد درام

۱. امیرحسین آرمان (مانکن)
۲. داریوش ارجمند (ستایش ۳)
۳. سعید راد (ترور خاموش)
۴. مصطفی زمانی (نهنگ آبی) - برنده
۵. ساعد سهیلی (نهنگ آبی)
۶. محمدرضا فروتن (مانکن

بهترین فیلمنامه تلویزیونی

۱. پایتخت ۶ (سرپرست فیلمنامه و طراح داستان: محسن تنابنده)
۲. ستایش ۳ (سعید مطلبی)
۳. فوق‌لیسانسه‌ها (سروش صحت و ایمان صفایی)
۴. مانکن (بابک کایدان)
۵. نهنگ آبی (بهرام توکلی)
۶. هیولا (طراح داستان: پیمان قاسمخانی، نویسنده: امیر برادران - برنده

بهترین کارگردانی تلویزیونی

۱. جواد افشار (گاندو)
۲. بهرام بهرامیان (از یادها رفته)
۳. فریدون جیرانی (نهنگ آبی)
۴. حسین سهیلی‌زاده (مانکن)
۵. مهران مدیری (هیولا) - برنده
۶. سیروس مقدم (پایتخت ۶)

بهترین چهره تلویزیونی

پژمان بازغی (کودک‌شو)
محمد دلاوری (تهران ۲۰)
سروش صحت (کتاب باز)
علی ضیا (فرمول یک)
احسان علیخانی (عصر جدید) - برنده
محمدرضا علیمردانی (چهل تیکه)
مهران مدیری (دورهمی)

همچنین جایزه بهترین خواننده تیتراژ تلویزیونی به «رضا یزدانی» برای سریال «از یادها رفته» رسید. جایزه ویژه هیات داوران به سیاوش اسعدی برای فیلم درخونگاه رسید. 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ماهنامه فرهنگی ، هنری و گردشگری دیدگاه هنر می باشد.